Spre atenția tuturor clericilor din cuprinsul Eparhiei de Edineț și Briceni, a văzut lumina tiparului Calendarul Creștin Ortodox 2022 cu tropare și condace

Consiliul Editorial al Bisericii Ortodoxe din Moldova a publicat Calendarul Creștin Ortodox 2022 cu tropare și condace. Pe lîngă calendaristica pentru anul 2022, calendarul mai conține, tradițional, troparele și condacele învierii, troparele și condacele de obște ale sfinților și de peste toată săptămîna, Mărimurile de obște ale sfinților, Pascalia 2022-2036, precum și Acatistul Tuturor Sfinţilor care s-au preaslăvit în pămîntul Moldovei.

De asemenea, au fost tipărite și calendarele bisericești de perete și de buzunar pentru anul 2022.

Calendarele pot fi achiziţionate la Depozitul Eparhial din oraşul Edineț sau de la Magazinul bisericesc al Catedralei „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei.

Adrese:

or. Edineț, str. Șoseaua Bucovinei, 35/4, tel:  068078600 ,078020801

or. Orhei, str. Vasile Lupu, 22, tel. 0235 – 20354.