Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 157
Pagini vizitate: 1322
Online: 2

Ieri:
Vizitatori: 266
Pagini vizitate: 1924

Înalt Prea Sfințitul Nicodim a participat la slujba de cinstire a Sfinților Mucenici de la Dorostor, la Silistra, Bulgaria

În Duminica a III-a după Cincizecime, 11 iulie 2021, Catedrala mitropolitană din Silistra – Bulgaria a găzduit un fastuos serviciu divin prilejuit de cinstirea Sfinților Mucenici de la Dorostor care au pătimit pentru Hristos în primele veacuri creștine. În această zi Sfînta Liturghie a fost oficiată de un sobor de ierarhi din Bulgaria, România, Ucraina și Republica Moldova. Din partea Bisericii Ortodoxe din Moldova, cu binecuvîntarea Înalt Prea Sfințitului Mitropolit Vladimir, a participat Înalt Prea Sfințitul Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Briceni.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.