Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 22
Pagini vizitate: 133
Online: 1

Ieri:
Vizitatori: 238
Pagini vizitate: 1766

Taina Sfintei Cununii la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei

Duminică, 6 iunie, Înaltpreasfințitul Nicodim a oficiat la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei Taina Sfintei Cununii asupra tinerilor Andrei şi Natalia Postu. Andrei Postu este fiul protoiereului Grigorie Postu – parohul Bisericii cu hramul „Sf. Nicolae” din satul Bieşti, raionul Orhei.

La încheiere, vlădica Nicodim a rostit un cuvînt de învăţătură tinerilor despre unica poruncă din Sfînta Scriptură dată de Maica Domnului la nunta din Cana Galileii, încredinţîndu-i că aceeaşi poruncă spre împlinire au primit-o şi ei – „Să faceţi orice vă va zice” (Ioan 2,5), felicitîndu-i şi dorindu-le multă sănătate, bună înţelegere, pace şi dragoste desăvîrşită, bucurii şi veselii şi o casă plină de copii. Tinerii au primit în dar o frumoasă icoană cu chipul Sf. Ap. Andrei și o Biblie.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.