Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 19
Pagini vizitate: 237
Online: 0

Ieri:
Vizitatori: 221
Pagini vizitate: 552

Taina Sfîntului Botez la Catedrala „Sf. Vasile cel Mare” din orașul Edineț

Sîmbătă, 29 mai 2021, Înaltpreasfințitul Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Biceni, a oficiat, înconjurat de un sobor de preoți, Taina Sfîntului Botez asupra pruncii Elena, strănepoata Doamnei Arina Carazan, ctitor Eparhiei de Edineț și Briceni.

La încheierea slujbei, Ierarhul a adresat felicitări familiei cu prilejul încreștinării pruncii Elena, urîndu-le ca Bunul Dumnezeu să-i aibă pururea în paza Sa, ferind prunca de primejdii și dăruindu-i multă sănătate și înțelepciune, pentru a crește în frică de Dumnezeu și a fi de folos părinților, societății și Bisericii lui Hristos.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.