Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 20
Pagini vizitate: 114
Online: 1

Ieri:
Vizitatori: 238
Pagini vizitate: 1766

Adunare cu blagocinii Episcopiei de Edineț și Briceni

La Reședința Episcopală din orașul Edineț, a avut loc vineri, 23 aprilie 2021, adunare cu secretarul eparhial și blagocinii, prezidată de către Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni. În cadrul întrunirii, Ierarhul a pus în discuție aspecte privind disciplina clerului, obligativitatea slujirii înainte de Sfînta Liturghie a tuturor laudelor bisericești conform rînduielilor tipiconale, pregătirea și păstrarea Sfintelor Daruri pentru bolnavi.

În continuarea ședinței, Prea Sfințitul Nicodim a vorbit despre pregătirea sfintelor locașuri pentru Sfintele Paști, despre principalele norme de securitate antiincendiară ce trebuiesc respectate în perioada sărbătorilor pascale

S-a adus la cunoștință și dispoziția patriarhală conform căreia în Sîmbăta Mare, după Sfînta Liturghie, în toate sfintele locașuri vor fi înălțate rugăciuni pentru pace în Țara Sfîntă.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.