Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Prea Sfințitului Petru, Episcop de Ungheni și Nisporeni, cu prilejul sărbătoririi zilei de naștere

Prea Sfinția Voastră,

Am o deosebită plăcere de a Vă transmite, cu prilejul aniversării zilei Prea Sfinției Voastre de naștere, sincerele mele sentimente de înaltă prețuire, împreună cu alese urări de sănătate, pace, bucurii duhovnicești, har de la Domnul și ajutor sfînt în lucrarea deloc ușoară, care V-a fost încredințată, de îndrumare pe calea mîntuirii a clerului și credincioșilor din de Dumnezeu binecuvîntata Eparhie de Ungheni și Nisporeni!

Fie ca Mîntuitorul Hristos, Arhiereul cel Veșnic, să Vă călăuzească și în continuare pașii spre realizarea lucrurilor frumoase și mîntuitoare, întru slava lui Dumnezeu și binele Bisericii Ortodoxe din Moldova!

La mulți și fericiți ani!

Cu aleasă considerație și dragoste

în Hristos-Domnul!

† NICODIM