Prea Sfințitul Nicodim a vizitat Mănăstirea „Sf. Treime”, Rudi, pentru a o felicita pe Preacuvioasa Maică Stareță, Egumena Maria, cu prilejul zilei de naștere

În ziua sărbătorii Adormirii Maicii Domnului, după Sfînta Liturghie ce a avut loc în parohia „Sf. Vasile cel Mare” din satul Corestăuți, Ocnița, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a întreprins o vizită la Mănăstirea „Sf. Treime” din localitatea Rudi pentru a o felicita personal pe omagiata Maică Stareță, Preacuvioasă Egumenă Maria, cu prilejul zilei de naștere.

Ierarhul a adresat omagiatei Maicii Maria alese urări de sănătate, ani lungi de viață și mult spor și ajutor de la Bunul Dumnezeu în activitatea duhovnicească de îndrumare a obștii monahale ce i-a fost încredințată pe calea mîntuirii sufletești.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni