Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 190
Pagini vizitate: 1784
Online: 3

Ieri:
Vizitatori: 265
Pagini vizitate: 1667

Mesaj de felicitare adresat Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, cu prilejul sărbătoririi Sfîntului Ocrotitor

Prea Sfințite Stăpîne Nicodim!

În Duminica Sfintelor Femei Mironosițe și a Drepților Iosif din Arimateea și Nicodim, ucenicii de taină ai Mîntuitorului Hristos, cele mai senine gînduri se îndreaptă către Prea Sfinția Voastră – dragul și scumpul nostru Arhipăstor și părinte duhovnicesc, cu alese urări de bine și felicitări cu prilejul sărbătoririi Sfîntului Ocrotitor.

Cunoscîndu-Vă drept un neobosit și rîvnitor Ierarh, devotat slujirii Bisericii lui Hristos și propovăduitor cu mult zel apostolic al Cuvîntului ziditor de suflet, ne rugăm Bunului Dumnezeu să Vă știm așa și în continuare. Cu ocazia sărbătorii Vă dorim multă sănătate, pace, bucurii duhovnicești și plinătate de har pentru purtarea mai departe cu aceeași demnitate a misiunii de luminare, îndrumare și sfințire a clerului și credincioșilor, la care ați fost chemat de Domnul Hristos, Arhiereul cel Veșnic.

Fie ca Milostivul Părinte Ceresc, pentru rugăciunile și mijlocirile Dreptului Nicodim, să Vă dăruiască aceeași tărie și bucurie a mărturisirii și păstrării dreptei credințe, a devotamentului, curajului și iubirii desăvîrșite pentru a ne păstori cu aceeași înțelepciune și pricepere întru mulți și fericiți ani!

EIS POLLA ETI DESPOTA!

ÎNTRU MULȚI ȘI ANI STĂPÎNE!

Cu mult respect, fiască dragoste și adîncă plecăciune,

Administrația eparhială și clerul Episcopiei de Edineț și Briceni

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.