Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 107
Pagini vizitate: 669
Online: 0

Ieri:
Vizitatori: 186
Pagini vizitate: 1324

Vizită pastorală în parohia „Sf. Treime” din comuna Larga, Briceni

În Duminica după Nașterea Domnului, după Sfînta Liturghie, Prea Sfințitul Nicodim a efectuat o vizită pastorală la biserica „Sf. Treime” din comuna Larga, Briceni, păstorită de protoiereul Dimitrie Eșanu.

La fața locului, Ierarhul a inspectat lucrările de reparație care se fac în interiorul sfîntului locaș și a discutat cu părintele paroh, protoiereul Dumitru Ieșanu, cu ctitorii și meșterii despre problemele care necesită a fi depașite pe parcurs.

Mulțumind tuturor pentru purtarea de grijă și sîrguința depusă la restaurarea bisericii monument „Sf. Treime” din comuna Larga, Vlădica i-a binecuvîntat la lucru cu spor și ajutor sfînt de la Bunul Dumnezeu.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.