Nouă apariție editorială – setul de Liturghiere în format de buzunar

În atenția clerului și credincioșilor!

Cu binecuvîntarea și purtarea de grijă a Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, Președinte al Consiliului Editorial al Bisericii Ortodoxe din Moldova, a văzut lumina tiparului o nouă ediție de buzunar a Setului de Liturghiere. Cărțile sunt ambalate în cutii cadou ilustrate cu icoane, de o înaltă ținută estetică și grafică.

Colecția este disponibilă în limbile română și slavonă bisericească și conține următoarele cărți liturgice: Rînduiala Dumnezeieștii Liturghii a Sfîntului Ioan Gură de Aur, Rînduiala Dumnezeieștii Liturghii a Sfîntului Vasile cel Mare, Rînduiala Dumnezeieștii Liturghii a Darurilor Mai Înainte Sfințite, Rînduiala Vecerniei și a Utreniei, Pomelnic și Pravila Creștinului Ortodox.

Seturile de Liturghiere pot fi achiziţionate la Depozitul Eparhial din oraşul Edineț sau de la Magazinul bisericesc al Catedralei „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei.

Adrese:

or. Edineț, str. Șoseaua Bucovinei, 35/4, tel:  068078600 ,078020801

or. Orhei, str. Vasile Lupu, 22, tel. 0235 – 20354.