Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 50
Pagini vizitate: 2411
Online: 0

Ieri:
Vizitatori: 192
Pagini vizitate: 934

În ajunul Duminicii a XIII-a după Cincizecime, Prea Sfințitului Nicodim a oficiat slujba Privegherii la Mănăstirea Bănceni, Ucraina

 

În seara zilei de sîmbătă, 14 septembrie 2019, în ajunul Duminicii a XIII-a după Cincizecime, la invitația și cu bunăvoința Prea Sfințitului Longhin, Episcop de Bănceni și Vicar al Eparhiei Cernăuților, cu binecuvîntarea Înalt Preasfințitului Meletie, Mitropolit de Cernăuți și Bucovina, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a vizitat împreună cu un grup de pelerini Mănăstirea Bănceni, Ucraina.

Aici Prea Sfinția Sa a oficiat în Soborul Schimbării la Față a Mîntuitorului, cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Longhin, slujba Privegherii.

La încheierea Sfintei Liturghii, Prea Sfințitul Nicodim a mulțumit Prea Sfințitului Longhin pentru invitația, dragostea și căldura cu care a fost primită vizita sa în acest sfînt așezămînt de o rară frumusețe și profundă spiritualitate.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.