Prea Sfințitul Nicodim a decorat pe ctitorul Bisericii Ortodoxe din Moldova, domnul Mihail Aizin, cu medalia „Sf. Dreptul Nicodim”

La 4 septembrie 2019, Prea Sfințitul Nicodim a decorat la Reședința Arhierească din Orhei pe ctitorul Bisericii Ortodoxe din Moldova, domnul Mihail Aizin, cu medalia „Sf. Dreptul Nicodim”, mulțumindu-i pentru tot sprijinul acordat mai multor mănăstiri și biserici de mir din cadrul Bisericii Ortodoxe din Moldova și în special Catedralei „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei.

Domnul Mihail Aizin a mulțumit la rîndul său Prea Sfințitului Nicodim pentru încrederea și atenția acordată, afirmînd că a fost și va rămîne mereu atașat valorilor spirituale pe care le promovează Biserica Ortodoxă.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni