Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Înalt Prea Sfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al Întregii Moldove, cu ocazia sărbătoririi zilei de naștere

Înalt Prea Sfinția Voastră!

Am deosebita bucurie de a Vă adresa cu prilejul aniversării zilei de naștere calde felicitări dimpreună cu doriri de multă sănătate, zile îndelungate, pace și bucurie. Vă doresc să rămîneți în continuare același Ierarh devotat slujirii Bisericii lui Hristos, îndrumînd cu multă înțelepciune, cu duhul blîndeții, al dreptății și al dragostei, pe calea cea strîmtă și anevoioasă a mîntuirii clerul și credincioșii din de Dumnezeu binecuvîntata Mitropolie a Chișinăului și a Întregii Moldove.

Fie ca Harul Duhului Sfînt să se reverse totdeauna cu îmbelșugare asupra Înalt Prea Sfinției Voastre, dăruindu-Vă roade alese și binecuvîntate spre slava Preasfintei Treimi și binele Bisericii Ortodoxe din Moldova!

Întru mulți și fericiți ani Înalt Prea Sfinția Voastră!

Cu dragoste întru Hristos,

† NICODIM