Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 0
Pagini vizitate: 0
Online: 0

Ieri:
Vizitatori: 0
Pagini vizitate: 0

Vizita de lucru a reprezentanților conducerii Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa la Spitalul Raional Edineț

 

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a efectuat marți, 16 iule 2019, împreună cu doamna Ursula Honeck, președinta Organizației Umanitare „Hilfe fur Osteuropa”, domnul Gunter Kollner și doamna Augusta Jumanca, membri ai Organizației, o vizită de lucru la Spitalul Raional din Edineț. Aici au vizitat mai multe secții ale instituției pentru a lua cunoștintă de modul cum sunt folosite recentele donații de utilaje medicale.

Oaspeții au fost întîmpinați de  personalul medical în frunte cu Directorul Spitalului, domnul Anatolie Guțu, cu multă caldură și bucurie, exprimînd încă o data mulțumiri pentru ajutor și pentru acest suport material care le-a fost acordat. Apoi, Ierarhul împreună cu membrii Organizației Umanitare „Hilfe Fur Osteuropa” au vizitat sala de operații și mai multe secții, după care s-a luat decizia de a sprijiniși în continuare cu aparataj și mobilier spitalul.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.