Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 43
Pagini vizitate: 2334
Online: 1

Ieri:
Vizitatori: 151
Pagini vizitate: 1017

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Doamnei Tatiana Pavliuc, directorul agrofirmei „Plaiul-Bîrlădean” SRL, cu prilejul aniversării jubileului de 60 de ani de viață

 

Mult Stimată Doamnă Tatiana,

În această zi deosebită avem nespusa bucurie și onoare de a Vă adresa calde și sincere felicitări cu ocazia aniversării frumosului jubileu de 60 de ani de viață!

Pe parcursul îndelungatei activități profesionale ați îmbinat cu multă măiestrie devotamentul, sinceritatea și abnegația în îndeplinirea obligațiilor de serviciu cu credința puternică în Dumnezeu și dorința aprinsă de a viețui după poruncile Lui. Din dragostea de a sluji cu dăruire Bisericii lui Hristos, ctitoriți cu multă jertfelnicie Episcopia de Edineț și Briceni, bisericile și mănăstirile din cuprinsul Eparhiei.

Nu ne-ar ajunge cuvinte pentru a exprima profudul respect și aleasa recunoștință pe care v-o datorăm pentru toată activitatea desfășurată spre binele și prosperarea Bisericii Ortodoxe, ci ne rugăm Bunului Dumnezeu să Vă dăruiască multă sănătate, mîntuire sufletească, fericire, prosperitate și realizări notorii și în continuare.

Să aveți mereu același chip lumanat de căldura dragostei dumnezeiești, bucurîndu-Vă de cercetarea Harului Preasfintei Treimi împreună cu cei dragi întru mulți și fericiți ani!

În semn de aleasă apreciere și cordiale mulțumiri pentru toată susținerea acordată, la ceas aniversar Vă oferim toată recunoștința noastră împreună cu distincția – medalia „Sf. Dreptul Nicodim” de gradul I.

La mulți ani!

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.