Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 136
Pagini vizitate: 1494
Online: 2

Ieri:
Vizitatori: 129
Pagini vizitate: 1938

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat familiei Protodiaconului Diodor Suhari, cleric al Catedralei „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei, cu prilejul nașterii a doi copii gemeni

 

Cucernice părinte protodiacon Diodor,

Mult Stimată familie Suhari,

În aceste zile de înainte-prăznuire a marii sărbători a Nașterii Domnului și Mîntuitorului nostru Iisus Hristos, am fericitul prilej de a Vă adresa sincere și cordiale felicitări cu prilejul venirii pe lume a celor doi gemeni – cel de-al patrulea și al cincilea fiu al de Dumnezeu binecuvîntatei familii a Sfinției Voastre!

Fie ca bebelușii sa fie binecuvântați de Dumnezeu, iar drumul lor în viață să fie o bucurie deplină pentru voi, cei ce sunteți părinții lor! Micuților le urăm o viață lină, fără supărări, cu mii de realizări, să fie mereu protejați, îndrumați și iubiți de Dumnezeu și de părinți. Întâmpinăm venirea noilor născuți în lume cu multă dragoste și bucurie, cerînd și Înger de pace sufletelor lor de la Mîntuitorul Hristos, Cel care a venit în lume ca prunc născut în ieslea smerită a Betleemului!

Iar vouă, vă doresc sănătate, bucurii și realizări pe toate planurile!

Să ne trăiți la mulți ani!

Cu aleasă prețuire și dragoste în Hristos-Domnul,

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.