Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 49
Pagini vizitate: 74
Online: 0

Ieri:
Vizitatori: 120
Pagini vizitate: 295

„Cîți în Hristos v-ați botezat, în Hristos v-ați și-mbrăcat”

 

În Duminica  Tuturor Sfinților, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a botezat în  Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei, pe pruncul Sava, primul copil mult așteptat în familia protoiereului Efim și al preotesei Cristina Darii.

Cu prilejul altoirii noului vlăstastar în Via Domnului, Ierarhul a adresat părinților și nașilor cordiale felicitări, urîndu-le ca această mlădiță să aducă roade vrednice duhovnicești, astfel încît să fie păstrată pentru a se împărtăși de fericirea veșnică în Împărăția cea Cerească. În cuvîntul de felicitare, Prea Sfinția Sa a mai subliniat că venirea pe lume a acestui copil este un semn al binecuvîntării lui Dumnezeu asupra familiei părintelui Efim și al preotesei Cristina, ca rod al rugăciunii lor îndelungate pentru naștere de prunci.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.