Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 13
Pagini vizitate: 26
Online: 0

Ieri:
Vizitatori: 268
Pagini vizitate: 675

Liturghia Darurilor mai înainte sfințite la Catedrala „sf. Irh. Nicolae” din Orhei în ziua pomenirii aflărilor cinstitului cap al Sfîntului Prooroc Înaintemergător şi Botezător Ioan

 

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat în dimineața zilei de vineri, 9 martie 2018, cînd Biserica Ortodoxă sărbătoreşte Întîia și a doua aflare a cinstitului cap al Sfîntului Prooroc Înaintemergător şi Botezător Ioan, slujba Ceasurilor, a Obedniței și Liturghia Darurilor mai înainte sfințite la Catedrala ”Sf. Irh. Nicolae” din orașul Orhei. Prea Sfinției Sale i-au coliturghisit slujitorii catedralei.

La final, Prea Sfințitul Nicodim a adresat credincioșilor un cuvînt de învățătură în care a vorbit despre folosul duhovnicesc al postului, care trebuie însoțit de rugăciune și fapte bune, și a îndemnat creștinii să participe la toate Liturghiile din acest Sfînt și Mare Post și să se împărtășească cu Sfintele Taine.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.