Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 12
Pagini vizitate: 25
Online: 0

Ieri:
Vizitatori: 268
Pagini vizitate: 675

Prea Sfințitul Nicodim a participat la Adunarea Generală anuală a membrilor Organizației Umanitare „Hilfe fur Osteuropa”

 

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a participat la ședința Adunării Generale Anuale a membrilor Organizației Umanitare „Hilfe fur Osteuropa” în orașul Todtnau, Germania, însoțit fiind de părintele secretar eparhial, protoiereul Adrian Cotelea, de protodiaconul Vasile Baciu și ipodiaconul Chiril Țîmbaliuc. În cadrul întrunirii, doamna Ursula Honeck, președintele organizației, a prezentat un amplu raport de dare de seamă pentru activitatea desfășurată în anul 2017.

Domnia Sa a menționat în mod aparte colaborarea fructuoasă a Organizației cu Episcopia de Edineț și Briceni și s-a arătat satisfăcută de sprijinul și acțiunile de caritate realizate în eparhie, în special de dotarea mai multor secții ale Spitalului Raional Edineț cu mobilier și utilaje moderne, mulțumind Prea Sfințitului Nicodim, care este membru de onoare al Organizației și rprezentant al ei pentru Republica Moldova, pentru disponibilitatea și deschiderea sa spre colaborare prin implicarea nemijlocită în procesul de distribuire a ajutoarelor umanitare.

La rîndul său, Ierarhul a mulțumit doamnei președinte Ursula Honeck și tuturor membrilor prezenți la întrunire pentru susținerea, atenția și promptitudinea cu care au răspuns și răspund întotdeauna la nevoile cetățenilor noștri.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.