Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Prea Sfințitului Ioan, Episcop de Soroca, Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove, cu prilejul sărbătoririi zilei de naștere

Prea Sfinția Voastră!

Cu prilejul aniversării a 39 de ani de la naștere, am deosebita bucurie și dragoste de a Vă adresa cele mai calde felicitări dimpreună cu alese urări de ani lungi de viață, multă sănătate, pace și bucurii duhovnicești!

La zi aniversară Vă dorin ca sufletul să Vi se umple de roadele tuturor bunătăților, al bucuriilor duhovnicești, a rîvnei, a dreptei credințe și a dragostei adevărate pentru Creatorul întregii făpturi, iar Bunul Dumnezeu să binecuvînteze toate strădaniile Prea Sfinției Voastre spre zidirea și consolidarea Bisericii Sale cu alese și frumoase rodiri!

Asigurîndu-Vă de aleasa noastră prețuire ne rugăm Bunului Dumnezeu să Vă întărească duhovnicește și trupește în realizarea activităților pastorale și misionare pe care le desfășurați spre mîntuirea sufletească a credincioșilor Bisericii Ortodoxe din Moldova!

Întru mulți și fericiți ani!

Cu dragoste întru Hristos,

† NICODIM