Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 260
Pagini vizitate: 556
Online: 0

Ieri:
Vizitatori: 312
Pagini vizitate: 846

Taina Sfîntului Botez la Paraclisul „Sf. Trei Ierarhi” a Centrului Eparhial Edineț

 

Luni, 28 august 2017, în ziua praznicului Adormirii Maicii Domnului, după Sfînta Liturghir oficiată la Mănăstirea Zăbriceni, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat la Paraclisul „Sf. Trei Ierarhi” al Centrului Eparhial Edineț, împreună cu un sobor de preoți și diaconi, Taina Sfîntului Botez asupra pruncilor gemeni Serghei și Daniela.

La final, Prea Sfinția Sa a felicitat părinții, nașii și pe cei prezenți cu fericitul eveniment al încreștinării copiilor, dorindu-le să o crească în dragostea față de Dumnezeu, poporul și credința ortodoxă, ca stfel să devină membri vii ai Bisericii lui Hristos, păstrînd și împlinind cu dragoste în viața lor poruncile evanghelice.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.