Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat protodiaconului Filip Namolovan cu prilejul aniversării zilei de naștere

Cucernice părinte protodiacon Filip!

Cu prilejul aniverării zilei de naștere a Cucerniciei Voastre, am deosebita bucurie să Vă aduc cele mai sincere felicitări, dimpreună cu urări de ani mulți de viață, sănătate deplină, har de la Bunul Părinte Ceresc și bună sporire în tot lucrul binecuvîntat pe care-l faceți, pace și mîntuire sufletească.

În această zi aniversară ne rugăm Atotmilotivului Dumnezeu să reverse din plin darurile Sale cele Cerești asupra Cucerniciei Voastre, dăruindu-Vă și în continuare multă înțelepciune, pricepere și rîvnă pentru mărturisirea și propovăduirea credinței ortodoxe și îndeplinirea ascultării de secretar personal al Episcopului de Edineț și Briceni, ce V-a fost încredințată, spre slava Preasfintei Treimi și binele Bisericii!

Să ne trăiți la mulți și fericiți ani!

Cu dragoste întru Hristos,

† NICODIM