Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 260
Pagini vizitate: 556
Online: 3

Ieri:
Vizitatori: 312
Pagini vizitate: 846

Adunare cu blagocinii Episcopiei de Edineț și Briceni

 

Vineri, 11 august 2017, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a convocat secretarul și blagocinii eparhiei într-o ședință ordinară la sediul episcopal din orașul Edineț.

Ierarhul a adus la cunoștința slujitorilor un raport succint privind activitatea bisericească și principalele realizări ale primului semestru al anului 2017, trasînd obiectivele și prioritățile ce urmează a fi implementate în timpul apropiat. Astfel, s-a discutat despre orgnizarea participării clerului împreună cu credincioșii, la 3 septembrie 2017 la Mănăstirea Căpriana, la ziua de prăznuire a primului Ierarh al Episcopiei de Chișinău și Hotin – Mitropolitul Gavriil Bănulescu-Bodoni, canonizat anul trecut; precum și la conferința preoțească dedicată familiei, ce va avea loc la sediul episcopal din Edineț la data de 25 septembrie.

Apoi s-au purtat discuții legate de bunul mers al vieții parohiale, duhovnicia și disciplina clerului, sfaturi și îndemnuri duhovnicești.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.