Au văzut lumina tiparului manualele de Religie pentru clasele a VIII-a și a IX-a!

Cu binecuvîntarea Înalt Prea Sfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al Întregii Moldove, și cu purtarea de grijă a Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, Președinte al Consiliului Editorial al Bisericii Ortodoxe din Moldova, au văzut lumina tiparului și manualele de Religie pentru clasele a VIII-a și a IX-a, autor – preoteasa Liliana Crețu, asigurîndu-se astfel suportul didactic la disciplina respectivă pentru toate clasele ciclului primar și gimnazial.

Setul complet de manuale de Religie pentru clasele I – IX este disponibil acum la Depozitul Eparhial din oraşul Edineț şi la Magazinul bisericesc al Catedralei „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei.

Adrese:

or. Edineț, str. Șoseaua Bucovinei, 35/4, tel:  068078600 ,078020801

or. Orhei, str. Vasile Lupu, 22, tel. 0235 – 20354.