Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 138
Pagini vizitate: 315
Online: 3

Ieri:
Vizitatori: 156
Pagini vizitate: 465

Instruire pentru cluburile de voluntari din cadrul Episcopiei de Edineț și Briceni

 

La 6-7 martie 2017, la Centrul Eparhial din orașul Edineț, cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, s-a desfășurat un training ce a avut ca scop instruirea voluntarilor din cadrul campaniei de „Advocacy” (prin această noțiune întelegem susținerea și promovarea unei idei sau a unei cauze. Este ansamblul activităților întreprinse pentru a influența deciziile ce privesc politicile publice din domeniile de interes pentru sectorul neguvernamental) în care sînt implicate cinci parohii din cadrul Episcopiei de Edineț și Briceni : or. Edineț, Văratic, Rotunda, Alexandreni și Coteala.

Voluntarii participanți la seminar au învățat prin metode interactive particularitățile comunicării dintre voluntar și beneficiar.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.