Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 0
Pagini vizitate: 0
Online: 0

Ieri:
Vizitatori: 0
Pagini vizitate: 0

Prea Sfințitul Nicodim a oficiat un parastas pentru vrednicul de pomenire protoiereu Gurie Țîmbaliuc

 

În ziua de luni, 17 octombrie, cu prilejul prăznuirii Sfîntului Ierarh Gurie, arhiepiscop de Cazani, după încheierea ședinței Consiliului Eparhial, Prea Sfințitul Nicodim a oficiat, la inițiativa membrilor familiei, un parastas pentru vrednicul de pomenire protoiereu Gurie Țîmbaliuc, fost blagocin al bisericilor din raionul Dondușeni. Slujba de pomenire a avut loc în trapeza Episcopiei, la ea fiind prezenți membrii familiei răposatului și clericii participanți la ședința Consiliului.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.