Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

My RSS Feed

Visitor Stats

Azi:
Vizitatori: 0
Pagini vizitate: 0
Online: 0

Ieri:
Vizitatori: 0
Pagini vizitate: 0

Prea Sfinţitul Nicodim a înmînat diplomele absolventelor Seminarului Teologic Liceal de Fete „Sf. Cuv. Mc. Elizabeta” din oraşul Edineţ

 

 

Luni, 18 iulie, Prea Sfinţitul Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, a înmînat diplomele celor 15 absolvente ale Seminarului Teologic Liceal de Fete „Sf. Cuv. Mc. Elizabeta” din oraşul Edineţ, promoţia 2011. Cu acest prilej, părintele director al Seminarului, protoiereul Mihail Baraghin, a adresat un cuvînt de felicitare în care a mulţumit absolventelor pentru că din mulţimea de opţiuni cale le-au stat în faţă au ales să meargă pe calea teologiei, urîndu-le să păstreze în inimă şi în suflet bunele învăţături pe care le-au dobîndit aici, sa ducă în continuare un mod pilduitor de viaţă şi să devină adevărate soţii şi mame creştine.

În semn de binecuvîntare pentru un drum în viaţă, Prea Sfinţitul Nicodim a oferit în dar fiecărei absolvente cîte o Sfîntă Scriptură.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

 

 

 

Share:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • В закладки Google
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • LiveJournal
 • MySpace
 • Одноклассники
 • Digg
 • PDF
 • email
 • Add to favorites
 • RSS
 • Print

Comments are closed.